Zimné záhrady

dvere

Chcete mať kúsok záhrady v dome a bývanie uprostred zelene počas studených, ale aj slnečných dní? Zo záhrady obklopujúcej dom sa môžeme v skutočnosti ťešiť iba miekoľko mesiacov v roku. Od zimy do jari nám príroda citeľne chýba, pritom existuje spôsob ako dostať zeleň celoročne do domu. Zimná záhrada Vám umožní kedykoľvek bezprostredný kontakt s prírodou bez negatívnych vplyvov vonkajšieho prostredia, zvýši kvalitu života v rodinnom dome, umožňuje najdokonalejšie prepojenie medzi interiérom a exteriérom, vytvorí vzdušný a presvetlený priestor k stráveniu príjemných chvíľ, odpočinku a relaxácii. Vaša túžba po intenzívnom kontakte s prírodou takto dostane konkrétnu podobu a umožní Vám vychutnávať si slnečné žiarenie aj v zime.

Dovolenkový ostrov po celý rok

K celej stavbe zimnej záhrady máme niekoľko maličkostí, ktorími môžeme Vašu zimnú záhradu zdokonaliť a vylepšiť, ako napr. izolačné vlastnosti okien, bezpečtnostné sklá v obvodových stenách, mriežky v skle, oblúky, väčší dištančný rámik, profilovanie jednotlivých hranolov, elektrické ovládanie otváravých prvkov, klimatizácia, odvlhčovanie.

Po celý rok!

Zimná záhrada využiteľná v priebehu celého roka je luxusným tdvereovarom. Základnou charakteristikou zimnej záhrady, ktorej je rozšírenie obytného priestoru za účelom získania kúska záhrady v dome, je presklenie minimálne dvoch stien, na rozdiel od verandy, kde je spravidla len čelné presklenie k nezateplenému múru z dôvodu zníženia energetických strát. Vzniká akoby ďalšia izba v dome so zvláštnou flórou, s tropickými a subtropickými rastlinami, ktorá môže byť využívaná rôznym spôsobom.

zimné záhrady